Корзина
11 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
+38096848-57-38
Корзина

Кукурудза

1 2 3

КУКУРУДЗА — НАЙВАЖЛИВІША ЗЕРНОВА КУЛЬТУРА

Кукурудза — однорічна рослина, що відноситься до сімейства злакових. Точний час, коли почали вирощувати кукурудзу як харчову культуру — не визначено, тому прийнято вважати, що це було 7-12 тисяч років тому. Батьківщина — Мексика, де перша культурна кукурудза мала значні відмінності від сучасної, якої на сьогоднішній день налічується безліч сортів.

На думку вчених, саме кукурудза зіграла основну роль у становленні та розвитку багатьох стародавніх цивілізацій. Наприклад, ацтеків, майя, ольмеків. Представники племен розвивали сільське господарство, без якого неможливе повноцінне становлення суспільства.

З X по XVI століття н. е. вирощуванням культурної кукурудзи займалися на території Північної і Південної Америки. Після відкриття Америки кукурудза потрапила до Європи, де поступово здобувала заслужену популярність.

Харчове значення кукурудзи в сучасному світі важко переоцінити, адже вона займає третє місце, поступаючись лише таким культурам, як рис і пшениця. Для багатьох народів саме кукурудза є основним продуктом харчування. Селекціонерами виводяться нові сорти кукурудзи, які відрізняються високою врожайністю, та наділяють зерно кращими смаковими якостями. Світова популярність цієї харчової культури обумовлена високою поживністю і порівняльною невибагливістю, притому, що ціна кукурудзи не є дуже високою.

Зі всієї вирощуваної кукурудзи тільки 20% йде на харчі, близько 60% використовується на силос худобі і приблизно 20% вирощується для промислових цілей.